• iletisim@firmafix.com
  • İletişim Çok Yakında

HABER DETAYI

26 Temmuz 2017 15:50

Konut Planlamasında Yeni Dönem

Konut Planlamasında Yeni Dönem

 

Yeni Konut Planlaması

 

Eskiden konut planlamasında değişik uygulamalar yer alıyordu. Şimdi ki uygulama da yeni oturum tabanın %40’dan %60 genişlemesiyle birlikte 5 kat yapılan bina alanına  artık 3 katlı bir bina yapılcağı anlamına gelmektedir.Son dönemlerde özellikle öğrenci şehirlerinde 0+1 ve 1+1’den oluşan dairelere çok sık rastlıyoruz hem kiralanmazı hemde satışı açısından ucuz olan öğrenciler için tercih edilen ve yeni evliler için ideal gibi görünen bu evler artık tarihe karışıyor.Yeni yapılan konutlarda artık en küçük oda boyutları oturma odası 12,yatak odası 9,tuvalet 1.2,banyo 3 ve mutfak net 3,3 metrekare olmak şartıyla yapılcağı bildirildi. Bu kapsamda artık oda boyutları belli büyüklükde ve oranlarda yapılcak.

Amaç olarak görülen bu uygulamada artık geniş ferah basık evlerin olmaması  yapılmaması ve çevre düzenine olumlu yönde katkılar sağlamasından dolayı bu tür kararların aldınığı bildirildi.Yeni yönetmelik bir çok yeniliği beraberinde getirdi.Teraslar ortak kullanım alanları olcağını bahçeler de terasa dahil olcağını söylendi çevre düzenlemesinde artık belli kurallar olucağı aktarıldı.Belli kalitelerde belli büyüklükte yapılması istenen daireler birçok şeyi değiştireceğini vurgulandı.

 

Yeni bir şey ise bina çevresi ve bina renkleri artık istenilen renge boyanamıcak.Bina konumu hangi belediyeye bağlı ise belediye çevre düzenine göre renklendirme yapılcağını ve böylelikle estetik daha güzel bir yaşam alanları oluşturmayı planladıkları açıklandı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Nasıl Çalışır?
Firma adresinizi sayfanızdaki haritaya işaretleyelim. Müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi incelesin, yol tarifi alsın, sizi kolaylıkla bulsun.
İncele
Sık Sorulan Sorular
Müşterilerimiz tarafından, satın alma öncesi ve sonrası en çok sorulan soruları cevapları ile listelediğimiz sayfamızdır.
Göz At
7/24 Destek
Sorularınız, önerileriniz yada herhangi bir konu da danışmak için destek sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Destek Al