• iletisim@firmafix.com
  • İletişim Çok Yakında

HABER DETAYI

15 Temmuz 2017 15:13

Kira Sigortası ve Bilinmesi Gerekenler;

Kira Sigortası ve Bilinmesi Gerekenler;

Kira sigortası;kredi çekilerek alınan gayrimenkullerin kiraya verilerek çekilen kredilerin ödenmesinde aksaklıklar çıkması aşamasında devreye giriyor.Kira gelirinin kesintiye uğradığı durumlarda ev sahibi, konutun ipotek altına alınması, icra yoluyla satılması gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Kira sigortası bu durumlarda anlamlı hale geliyor ; konut sahibini  garanti altına almayı amaçlıyor. Kira ödemelerinin sigorta vasıtasıyla garanti altına alınması, oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçerken, bu durumun bankacılık sektörünü de olumlu yönde etkiliyor.

Türkiye’de konut kredisi kullananların sayısı gün geçtikçe artıyor.Türkiye’de geçtiğimiz yıl 500 bine yakın kişi olmak üzere, toplamda 2 milyonu aşkın konut kredisi kullanan vatandaş bulunuyor.Konut kredisi kullanarak ev alan bir çok vatandaş evlerini kiraya vererek konut kredilerini ödüyor.Kiralarda oluşabilen aksaklıklar dolayısıyla ev sahipleri ipotek altındaki evler ile ilgili can sıkıcı süreçlerle karşı karşıya kalabiliyorlar.

Uzman bankacı ve sigortacılara göre ise;kira gelirini garanti altına alan Ray Sigorta’nın Trink Kira Sigortası ile ev sahibinin mağdur olmasına engel olunurken, düzenli borç ödenmesi ve güvenle borç çekenlerin oranındaki artış, bankacılık sektörünün gelişimine de katkı sağlayacak.

Kuzey Sigorta’nın Genel Müdürü Derya Gülgeç’e göre;”Kira ödemelerinin garanti altına alınacağını bilen vatandaş daha emin bir şekilde kredi kullanımını yapabilecek, bu durum konut kredisi talebini artırabilecektir. Bu talep artışı haliyle inşaat ve finans sektörünü olumlu istikamette etkileyecek.”

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Nasıl Çalışır?
Firma adresinizi sayfanızdaki haritaya işaretleyelim. Müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi incelesin, yol tarifi alsın, sizi kolaylıkla bulsun.
İncele
Sık Sorulan Sorular
Müşterilerimiz tarafından, satın alma öncesi ve sonrası en çok sorulan soruları cevapları ile listelediğimiz sayfamızdır.
Göz At
7/24 Destek
Sorularınız, önerileriniz yada herhangi bir konu da danışmak için destek sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Destek Al