• iletisim@firmafix.com
  • İletişim Çok Yakında

HABER DETAYI

20 Temmuz 2017 00:20

İstanbul’da En Büyük Kentsel Dönüşüm ; Okmeydanı’nda;

İstanbul’da En Büyük Kentsel Dönüşüm ; Okmeydanı’nda;

İstanbul deprem kuşağında yer alması sebebiyle kentsel dönüşüme konu olan illerin başında.Özellikle şehrin eski yerleşimli bölgelerinde Kentsel Dönüşüm önemli hale gelmiştir.Okmeydanı da İstanbul ilinde bu ilçelerden biri olarak bilinmektedir.

Ayrıca bu bölgede bulunan binalar, mülkiyet probleminin  etkisiyle denetimsiz olarak yapılmış durumda.Bununla beraber bir çok binanın yaşının 50’nin üzerinde olması tehlike arz ediyor.Ne zaman gerçekleşeceği muamma olan depreme karşı önlem alınması amacıyla Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi hayata geçiriliyor.Marmara Depremi’nden sonra çıkan deprem yönetmeliğine uygun sağlıklı binanın  sayısının az olması bu semtin bir an önce dönüşmesi gerekliliğini ön plana atıyor. Hazırlanan yeni imar planı depreme karşı güvenli evler inşaa edilmesinin yolunu açıyor.

Uzmanlar 5 bin 500 binanın yıkılıp yeniden yapılacağı dev projenin büyük önem taşıdığına işaret ediyor. Bölgede yaşayan vatandaşların sağlam binalarda, sağlıklı bir yaşama kavuşacaklarının müjdesi veriliyor.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Nasıl Çalışır?
Firma adresinizi sayfanızdaki haritaya işaretleyelim. Müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi incelesin, yol tarifi alsın, sizi kolaylıkla bulsun.
İncele
Sık Sorulan Sorular
Müşterilerimiz tarafından, satın alma öncesi ve sonrası en çok sorulan soruları cevapları ile listelediğimiz sayfamızdır.
Göz At
7/24 Destek
Sorularınız, önerileriniz yada herhangi bir konu da danışmak için destek sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Destek Al