• iletisim@firmafix.com
  • İletişim Çok Yakında

HABER DETAYI

19 Temmuz 2017 00:27

Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm devam ediyor!

Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm devam ediyor!

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından depreme dayanıksız ve daha önce içleri boşaltılmış durumda olan  binaların yıkım işlemi yapılıyor. Bağlarbaşı Mahallesi’nde bulunan 11 katlı ve 2 katlı binalar, yerlerine yenileri yapılmak üzere kentsel dönüşüm projesi kapsamında iş makineleri tarafından yıkıldı. Yıkımı yapılan evlerin yerlerine yenilerinin yapılmasının 24 ay süreceği planlanıyor. Vatandaşların mağdur edilmemeleri için bu süre minimuma indirilmeye çalışılıyor.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta deprem konusunda vatandaşları uyardı ve uyguladıkları proje hakkında şunları söyledi; “Depreme dayanıklı güvenli yapıların oluşabilmesi için çalışmalarımız hızla devam ediyor, şu anda yıkımını yaptığımız binaların uzun zamandır anlaşmasını yapmak üzereydik. Bu binada da 30 hane oturuyordu. Normalde üst kottan bakıldığında 4 katlı bina olması gerekiyorken teşekkülde eğimden dolayı 11 kat mevcut. Burada yaşayan 30 ailenin hepsiyle anlaştık. İnşallah, çok hızlı bir şekilde temel atılması suretiyle Bağlarbaşı Mahallesinin 1’inci etap çalışmalarını başlatmış olacağız. Buradan ayrılan vatandaşlarımız kiraya çıkıyorlar, onların kira işlemlerini başlatıyoruz. Nakliye paralarını da veriyoruz. Anahtar teslim hale gelinceye kadar kira ödemelerini yapıyoruz. Mayıs ayı içerisinde temeli atılacak Bağlarbaşı Projemizde 1500 konut yer alacak ve İnşaat başladıktan 24 ay içerisinde de hak sahiplerine teslim etmiş oluyoruz.”

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Nasıl Çalışır?
Firma adresinizi sayfanızdaki haritaya işaretleyelim. Müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi incelesin, yol tarifi alsın, sizi kolaylıkla bulsun.
İncele
Sık Sorulan Sorular
Müşterilerimiz tarafından, satın alma öncesi ve sonrası en çok sorulan soruları cevapları ile listelediğimiz sayfamızdır.
Göz At
7/24 Destek
Sorularınız, önerileriniz yada herhangi bir konu da danışmak için destek sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Destek Al