• iletisim@firmafix.com
  • İletişim Çok Yakında

HABER DETAYI

28 Temmuz 2017 18:03

Evden Eve Nakliyat ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Evden Eve Nakliyat ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Evden Eve Nakliyat ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

 

Ev taşıma deyince çok sık sorular ile karşılıyoruz.Bunlar kişiye göre değişiyor tabi ama en önemli nokta en uygun fiyata en sağlıklı şekilde taşıma olduğundan hem fikiriz.Bazen anlaştıktan sonra artan fiyatlar ekstra ücretler can sıkıcı olabiliyor bu yüzden iyi ve prestijli firmalarla çalışmak çok önemlidir.Tüm  şartları sormak bilgilenmek bütün konuları konuştuktan sonra anlaşmak çok önemlidir.Ve kesinlikle telefon görüşmesiyle anlaşmayın bire bir yüz yüze konuşup evi ve eşyalar yetkili birinin gördükten sonra fiyat almakta fayda var.

Bir önemli nokta sigortadır sigortalı şirketlerle çalışmak sizin için çok faydalı olucaktır.Experler sayesinde eşyalarınız sigortalanır ve olası bir olumsuzlukta maddi kayıp yaşamazsınız sigorta hakkında bazı bilgiler verelim.

 

Genel olarak nakliye firmalarının sigortaları 3 grup altında incelenmektedir.bunlar;

 

1.Tam Ziya:Taşınan araç ile aracın içinde bulunan malın tamamen zayi olması durumunda tam kapsamlı güvence verir.

 

2.Dar Teminat:Taşınan araç ile taşınan yükün taşıma esnasında karşılaşacakları bir zarar neticesinde sigorta edilmesidir.

 

3.Geniş Teminat:Taşınan yükün çıkış deposundan varış deposuna kadar geçen zaman içinde uğrayacağı tüm zararları temin eder.

 

Nakliyat firmalarının yetki belgelerine dikkat etmemiz gerekir çoğu vatandaşımız bu vurguya asla dikkat etmezler gelişi güzel uygun fiyatta bulmuşsa eğer hemen fiyatta anlaşır ve evin taşınmasını ister.Fakat bu yetki belgelerine sahip olmayan firmalar yasa dışı çalıştığı anlamına gelmektedir.Ne kendinizi nede eşyalarınızı riske atmayınız.

Evden eve nakliyat değil sadece bir çok taşıma alanı vardır ofis taşımacılığı,banka taşımacılığı,fuar taşımacılığı,kurum taşımacılığı,araba vs. her türlü nakliyat hizmeti kurumsallaştırılmıştır ve buna uymayan yasak ve merdiven altı taşımacılık yapan firmalar cezayi uygulamaya tabi tutulmuştur.

 

Ülkemizde geçerli olan 3 tane taşıma izin belgesi vardır ev taşıcakken bu belgeleri sormakta fayda var yok ise hem siz hem de taşıyan kişinin yada firmanın başı büyük derde girebilir. Bu belgeler K1,K2,K3 olmak üzere 3 tanedir ve bu belgeleri olan firmalar taşımacılık hizmetlerinin bütünü kapsayacak şekilde çalışabilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Nasıl Çalışır?
Firma adresinizi sayfanızdaki haritaya işaretleyelim. Müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi incelesin, yol tarifi alsın, sizi kolaylıkla bulsun.
İncele
Sık Sorulan Sorular
Müşterilerimiz tarafından, satın alma öncesi ve sonrası en çok sorulan soruları cevapları ile listelediğimiz sayfamızdır.
Göz At
7/24 Destek
Sorularınız, önerileriniz yada herhangi bir konu da danışmak için destek sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Destek Al