• iletisim@firmafix.com
  • İletişim Çok Yakında

HABER DETAYI

24 Temmuz 2017 23:30

Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

 Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

 

 

Günümüz şartlarında her birey ev sahibi olamıyor ve genellikle iş dolayısıyla yada memursanız tayinlerden sonra ev kiralamak kaçınılmaz bir yer ediniyor hayatımızda bu yüzden ev kiralarken bir çok şeye dikkat etmemiz gerekiyor.Ev kiralarken öncellikle ilk sıraya evin kirası gelir yani bütçeniz ne kadarlık bir eve uygun onu belirlemeniz lazım sonrasında ev kiralarken bütçe belirledikten sonra nasıl bir evde oturmak istediğinizi eşya durumunuza göre kaç odalı olması gerektiğini sizin tercihleriniz ön planda olmak şartıyla emlak firmalarıyla çalışarak istediğiniz tarzda bir ev araştırması yapabilirsiniz..

 

İnternet hayatımızda büyük bir yer ediniyor ve artık bütün işlerimizi nerdeyse internet  üzerinden hallediyoruz ev kiralıycakkende internetteki bazı ilgili sitelerden ev ilanlarına bakarız fakat burda önerimiz internette baktınız evi çıplak gözlede incelemek ve eksiklerini belirlemek bu şekilde ancak doğru bi yol izlemiş olursunuz evin lokasyonu çok önemlidir konumu kaç odalı olduğu binanın iç dizaynı dairenin iz dizaynını ineleyip eksiklerini belirleyip ev sahibine bildirmek ve tutucaksanız eğer eksiklerinin giderilmesini istemelisiniz.İnternette karar verip evi tutmayınız çünkü sonrasında ev istediğiniz gibi çıkmayabilir buda sonrasında sıkıntılara yol açabilir.Tek tavsiyemiz ilk beğendiniz evi tutmanızdır.

 

Bazı gerekli maddeleri sizler için derledik ;

 

1.Tutucağınız daireyi mutlaka birerbir görmeli ve keşif etmelisiniz.

2.Kiralıcağınız evi farklı saatlerde ziyaret ederek güneş açılarını kontrol etmelisiniz.

3.Sadece evin içinizi değil yaşayacağınız çevreyide iyi gözlemleyiniz.

4.Kiralıycanız evin eksiklerini belirleyin sahibine veya emlak firma yetkilisine eksikleri konuşup giderilmesini isteyiniz.

 

Ev kiralarken en önemli noktadan bir taneside kira sözleşmesidir.Buna çok önem vermeniz gerekmektedir.Kira sözleşmesini setaylı bir şekilde yaptırmanız gerekmektedir.Kira sözleşmesine vakıf olup bütün bilgilendirmeleri yapıp buna göre işleme koymakta fayda var.

 

Kira sözleşmesinde dikkat edilmesi gerekenler ;

 

1.Kira her sene artış göstermektedir bunu kira sözleşmesinde mutlaka belirtin.

2.Evi teslim alma ve telim etme maddeleri sözleşmede yer almalı.

3.Depozito ve masrafları belirtiniz.

4.Apartman aidatları ve giderlerini sözleşmede belirtiniz.

5.Ortak kulanım alanı var ise bunları sözleşmede belirtin.

6.Kira tutarı,ödeme şekilleri,ödeme zamanı ve sözleşmenin kaç aylık olduğunu sözleşmede belirtin.

7.Evdeki bütün eksikler sözleşmede belirtin.

 

 

Tüm bunlara bakıldığında ev alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabı aslında oldukça açıktır ve ev alma aşamasında sizleri doğru şekilde yönlendirebilir. Dolayısıyla iyi bir araştırma yaparak, aynı zamanda planlı bir şekilde ilerleyerek siz de idealinizdeki kiralık daireyi bulabilir, ve sitemizden emlak firmalarına bakarak daha detaylı incelemer ile istediğiniz daireyi kiralayabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Nasıl Çalışır?
Firma adresinizi sayfanızdaki haritaya işaretleyelim. Müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi incelesin, yol tarifi alsın, sizi kolaylıkla bulsun.
İncele
Sık Sorulan Sorular
Müşterilerimiz tarafından, satın alma öncesi ve sonrası en çok sorulan soruları cevapları ile listelediğimiz sayfamızdır.
Göz At
7/24 Destek
Sorularınız, önerileriniz yada herhangi bir konu da danışmak için destek sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Destek Al