• iletisim@firmafix.com
  • İletişim Çok Yakında

HABER DETAYI

24 Temmuz 2017 19:51

Ev Alırken Hangi Katlar Tercih Ediliyor?

Ev Alırken Hangi Katlar Tercih Ediliyor?

Ev Alırken Hangi Katlar Tercih Ediliyor?

 

Yıllarca çalışıyoruz didiniyoruz ve birikim yapıyoruz sonra ilk aklınıza gelen şey yatırım yapmak yada kiradan kurtulup ev almak oluyor.Fakat bir ev satın almaya karar verdikten sonra bazı tatlı sorunlarda olmuyor değil.Mesela evin konumu nerde nasıl olmalı kaçıncı kat bunların hepsini bütçenize göre ayarlayıp karar vermeniz gerekiyor.Ev alırken önemli olan kendi arzularınız ve tercihlerinizdir.

 

Ev alırken genellikle manzaralı,yeşil alan bölgesi ve denizi gören konutlarda herkes ev sahibi olmak ister.Fakat bir çok detayıda ardında getirdiği aşikar bir sebeb özellikle fiyatı işyerinize yakınlığı ve uzaklığı yada yatırım amaçlı alıyosanız zamanla fiyatı artar değerlenir mi soruları sürekli aklınızı kemirebilir.

İstanbul’da ev alıcaksanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.Özellikle depremler İstanbul’da en can sıkıcı doğal afet unsurudur geçmişte de olan olaylardan dolayı ve yaşayan insanlarımız bu yüzden genellikle 1.katları tercih ediyorlar.Fakat bazı insanlar ısınma konusunu ele alınca ise ara katlardaki dairelere ilgi göstermektedir.Eğer manzaralı denize bakan bir daire istiyorsanız seçiminizin yüksek katlar olması gerekiyor.

Çocuğunuz varsa ve küçükse alt katlar daha çok  cazip olabiliyor.Bahçeli kullanım alanları ön planda olan sosyal aktivite alanı olan yerler.Hangi kat sorusuna daha çok cevap bulabiliriz önemli olan sizin arzularınız ve isteklerinizdir.Her insan ev alınca rahat ve huzurla yaşamak ister.Ev alırken ısı yalıtımı olup olmadığına bir konut yapımında yapılması gerekenler yapılmış mı diye kontrol etmekte fayda var.

 

Sonrasında hangi kat sizi mutlu eder sorusuna cevap arayabilirsiniz.Size çok örnek sunabiliriz fakat herşey evin konumuna size sunduğu özellikler ve kriterler ile değişkenlik sağlayabilir.Bu yüzden kriterleri göz önünde bulundurarak en iyi daireyi ve en iyi katı en iyi siz seçebilirsiniz.Konut ve proje sahipleri yada emlak firmaları ile görüşerek daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 

İstanbul’da örnek olarak yüksek binalar göze çarpmaktadır.Özellikle Maslak,Büyükdere Caddesi,Ataşehir,Gayrettpe ,Şişli gibi yerlerde yüksek binalar şehrin vazgeçilmez bir parçası halindedir.Bu tür yerlerde yüksek katlarda manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.Bu tür yerlerdeki daireler alt katlara oranla yüksek katlardaki daireler daha çabuk satılıyor.

Ev alırken bir neden ise şehir gürültüsü ve hava kirliliğidir.Alt katlarda yer alan daireler bu etmenlerden çok etkilenir fakat yukarı çıkıldıkca bu oran azalır.Ses olayı çok canınızı sıkar zamanla alt katlarda oturuyosanız bu olay çok canınızı sıkıcaktır buna çok dikkat etmenizde fayda var dedimiz gibi en iyi evi en iyi katı ve daireyi en iyi siz seçersiniz bunun için herşeyi göz önünde bulundurarak yapmakta fayda var.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Nasıl Çalışır?
Firma adresinizi sayfanızdaki haritaya işaretleyelim. Müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi incelesin, yol tarifi alsın, sizi kolaylıkla bulsun.
İncele
Sık Sorulan Sorular
Müşterilerimiz tarafından, satın alma öncesi ve sonrası en çok sorulan soruları cevapları ile listelediğimiz sayfamızdır.
Göz At
7/24 Destek
Sorularınız, önerileriniz yada herhangi bir konu da danışmak için destek sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Destek Al