• iletisim@firmafix.com
  • İletişim Çok Yakında

HABER DETAYI

26 Temmuz 2017 15:45

Araç ve Konut Kiralama’da Yeni Dönem!

Araç ve Konut Kiralama’da Yeni Dönem!

Türkiye’de Kredi Kart Dönemi Başladı.

 

1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe giren ve araç kiralama bedelleri ve günlük ev kiralama bedelleri artık banka ve benzeri araçlarla tahsilatların yapılcağını yürürlüğe getirilmişti.

Artık ülkemizde günlük veya haftalık ev kiralamalarında ve araç kiralamalarında bankalar aracılığı ile ödemeler yapılıcak Banka,kredi kartı,EFT,havale  ile ödelerin yapılcağını duyurdu.

Önceden 7 bin lira ve alt ücretler elden tahsil edilebiliyordu fakat yeni düzenlemede fiyat ne olursa olsun artık banka ve benzeri araçlarla tahsilatlar sağlanıcak.Bu uygulama ile elek altı kiralamaların önüne geçmeyi hedeflenmektedir.

 

Bu uygulamada en çok zarar görcek olan kişiler Turitsler olarak gösteriliyor çünkü tatil için ziyarete gelen turistler kredi kartları olmadıkları için araba kiralamada ve günübirlik ev tutma konusunda baya zorluklar çekiceği anlamına geliyor.Ne kadar doğru ve ya yanlış bilmiyoruz ama bazı firmalar ve emlakçılar doğru olduğunu savunsada bazı kesim ise turistleri öne sürerek bunun yanlış bir yaklaşım olcağını düşünmektedir.

Bu uygulamaya uymanayan kişiler hakkında yaptırım uygulanacağını ve ceza alıcaklarını belirtmekte fayda var.

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Nasıl Çalışır?
Firma adresinizi sayfanızdaki haritaya işaretleyelim. Müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi incelesin, yol tarifi alsın, sizi kolaylıkla bulsun.
İncele
Sık Sorulan Sorular
Müşterilerimiz tarafından, satın alma öncesi ve sonrası en çok sorulan soruları cevapları ile listelediğimiz sayfamızdır.
Göz At
7/24 Destek
Sorularınız, önerileriniz yada herhangi bir konu da danışmak için destek sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Destek Al