• iletisim@firmafix.com
  • İletişim Çok Yakında

HABER DETAYI

16 Temmuz 2017 21:54

Araç Kiralama’da Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ?

Araç Kiralama’da Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ?

Araç kiralama günümüz şartlarında çokca ilgi görmüş durumdadır.Seyahat,tatil ve iş için çokca araç kiralanmaktadır.Peki araçları kiralıyoruz ama nelere dikkat etmeliyiz? Bunları sizin için derledik.

 

1.Araç kiralarken mutlaka araçlarınızı yasal firmalardan kiralayın çünkü yasal olmaz ise başınıza bazı istenmedik sorunlar açabilir.

2.Kiralama yapacağınız şirketin servis ve bakım noktalarının düzergahlarını öğrenmekte fayda var herhangi bi arza veya kaza durumunda ihtiyacınız olucaktır.

3.Kiralıycanız aracın kilometresini kontrol edin.

4.İlk etapda aracın fotoğrafını çekin ve arabayı kontrol edin çizik hasarları varsa sözleşmeye ekletin.

5.Uzun yolculuk yapıcaksanız eğer az kullanılmış araçları tercih edin,bakımları yapılmış mı tekerlerin durumunu kontrol etmekte fayda var.

6.Mutlaka araç kiralarken sözleşme yapın kendinizi ve yolculuğunuzu garanti altına alın.

7.Kiralanan aracın neler kapsadığını, anahtar teslim fiyatını öğrenin daha sonra rezervasyon yaptınız araç için farklı ücretlerle karşılaşabilirsiniz.

8.Aracın kaskolu ve sigortalı olduğuna dikkat edin kaza durumunda bütün masraflar sizin üzerinize kalabilir.

9.Kaza veya hasar durumunda ne yapmanız gerektiğini ve araç çekilme durumunda kimin ile irtibata geçiceğinizi öğrenmekte fayda var.

10.Rezervasyon iptali için ne gerektiğini herhangi bir ücret uygulaması olup olmadığını veya kaç gün önceden iptal edilmedili kısaca iptal şartlarını öğrenmelisiniz.

11.Eğer başka birisi arabayı kullancaksa ek sürücüler için ücret gerekip gerekmediğini ve sözleşmeye eklenip eklenmediğini öğrenin ve sözleşmeye ek sürücüleri ekletin.

12.Tek yön kiralamalar için teslimat ücretlerini sorun çünkü sonrasında çok yüksek ücretler karşınıza çıkabilir.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Nasıl Çalışır?
Firma adresinizi sayfanızdaki haritaya işaretleyelim. Müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi incelesin, yol tarifi alsın, sizi kolaylıkla bulsun.
İncele
Sık Sorulan Sorular
Müşterilerimiz tarafından, satın alma öncesi ve sonrası en çok sorulan soruları cevapları ile listelediğimiz sayfamızdır.
Göz At
7/24 Destek
Sorularınız, önerileriniz yada herhangi bir konu da danışmak için destek sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Destek Al