• iletisim@firmafix.com
  • İletişim Çok Yakında

HABER DETAYI

28 Temmuz 2017 06:28

Araba Kiralama Süreci Hakkında Bilgiler

Araba Kiralama Süreci Hakkında Bilgiler

Araba Kiralama Süreci Hakkında Bilgiler

 

Günlük hayatımızda veya iş gereği sürekli araç kiralıyoruz ve bu araç sahibi olmaktansa kiralamak daha cazip geliyor diğer haberlerimizde de bahsettiğimiz gibi çünkü düşünün bir araba aldınız vergisi kaskosu sigortası falan daha bir sürü ödeme yapmak zorundasınız.Fakat araç kiralama da öylemi tabiki değil.Ama araç kiralama süreci nasıl işler neler olmalı sizin için araştırdık ve daha sağlıklı bir şekilde araç kiralayabilmeniz için bazı bilgiler ediniz bunları şimdi sizle paylaşalım.

 

Süresi ne olursa olsun, araba kiralama konusunda karar verdiyseniz kasko, sigorta ve vergi masrafları ödeyeceğiniz kira bedeline dahil olduğundan ekstra hiçbir ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

Kiralanan otomobillerin kasko, sigorta, muayene, vergi gibi oluşabilecek masrafları ve servis ücretleri aracı size kiralayan firma tarafından karşılanır ve takip edilir. Bir otomobil kiralama hizmetinden yararlanmaya karar vermişseniz, yukarıda bahsettiğimiz durumlar için zaman ve para açısından da kazançlı çıkmış olursunuz.

 

Araba Kiralama Şartı: 21 yaş ve üstü olmak ve en az 2 yıllık ehliyet geçmişi olma şartı aranmaktadır.Fakat lüks bir araç kiralıcaksanız eğer bu şart 3 yıla kadar çıkmaktadır.

 

 

Kiraladığınız Arabayı Başka Biri Kullanabilir mi ?

 

Kiraladığınız aracı 21 yaşını doldurmuş ve 2 yıl ehliyet geçmişi olan bireyler kullanabilir fakat kasko sigarta vb gibi şeylerden yararlanmak için mutlaka sözleşmeye diğer aracı kullanabilecek kişilerin isimlerini yazdırmakda fayda var.

 

 

Kasko ve sigorta neleri kapsamaz?

 

Alkol ve uyuşturucu kullanıyorsanız.Trafik genel kurallarına uymuyorsanız ve kaza durumu harici teker patlaması ve cam,ayna kırılması kontratta belirtiği gibi sigorta ve kaskoya dahil değildir.Bu tür davranışlarda kasko ve sigortadan mahrum kalmanız demektir.

 

Kiralama süresi en az ve en fazla  ne kadar olmalı ?

 

Araç kiralamak istiyorsanız en az 24 saat yani 1 gün en fazla ise her 6 ayda bir sözleşme yenileme şartıyla araç kilrayabilirsiniz.

 

 

Teslim ve İade Koşulları 

 

Araç yalnızca kiralanan yerden teslim alınır ve kiralama yapılan yere teslim edilir.

Bir adresten kiralanan araçlar farklı bir adrese teslim edilmesi söz konusu olamaz.

Araç teslim sırasında gecikme yaşandığı takdirde bir günlük bedel ücreti tahsil edilir.

Aracı ne kadar erken teslim ederseniz edin geri ücret iadesi gerçekleşmez.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Nasıl Çalışır?
Firma adresinizi sayfanızdaki haritaya işaretleyelim. Müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi incelesin, yol tarifi alsın, sizi kolaylıkla bulsun.
İncele
Sık Sorulan Sorular
Müşterilerimiz tarafından, satın alma öncesi ve sonrası en çok sorulan soruları cevapları ile listelediğimiz sayfamızdır.
Göz At
7/24 Destek
Sorularınız, önerileriniz yada herhangi bir konu da danışmak için destek sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Destek Al